Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Skintegra Tria Light 30ml

Çmimi fillestar
3,080 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,080 Lekë

Krem trajtimi për lëkurë normale në të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve

Skintegra Tria Light është një krem ​​trajtimi i destinuar për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe komedoneve (pika te zeza/te bardha). Është projektuar kryesisht për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme, poret e së cilës bllokohen lehtësisht, gjë që nga ana tjetër çon në shfaqjen e akneve, ose për lëkurën e cila duket e inflamuar/irrituar dhe e pashëndetshme, është plot me shenja, njolla dhe ka strukturë të pabarabartë, por mund të përdoret gjithashtu edhe në lëkura mikes, të kombinuara si bazë trajtimi për produkte më të pasura ose përforcues vaji.

Tria Light funksionon në tre mënyra:

 • Së pari, nëpërmjet përdorimit të vazhdueshëm rregullon prodhimin e sebumit së bashku me efektin rigjenerues në lëkurë, duke reduktuar kështu shfaqjen e akneve të reja dhe komedoneve. Me përdorimin e rregullt të Tria Light, toni dhe tekstura e lëkurës bëhen më të njëtrajtshme dhe lëkura fiton një pamje më të shëndetshme dhe më të shndritshme.
 • Së dyti, gjithsej katërmbëdhjetë përbërës aktivë dhe bimorë veprojnë në sinergji kundër poreve dhe shenjave të bllokuara ekzistuese, me më të rëndësishmit që janë niacinamidi ose vitamina B3, zinku PCA dhe dy forma të vitaminës E që riparojnë me shpejtësi dëmtimin e lëkurës.
 • Së treti dhe jo më pak i rëndësishëm, ky xhel-krem jo komedogjen, që përthithet shpejt dhe i mëndafshtë i jep lëkurës përbërës të shkëlqyer riparues si panthenol, allantoin, bisabolol dhe ekstrakte bimore qetësuese që rivendosin ekuilibrin e lëkurës dhe i japin mbështetje rezistencës së saj natyrore.

Ekstraktet aktive dhe bimore të Tria Light shpjegohen shkurt:

Niacinamide (6%) – njëtrajtëson tonin e lëkurës, zvogëlon shenjat e pigmentimit post-inflamator, lufton aknet

Karnitina – rregullon prodhimin e sebumit

Ekstrakti i çajit jeshil – një antioksidant i jashtëzakonshëm dhe burim i katekinës

Ekstrakti i shelgut të bardhë – pararendës i acidit salicilik me efekte anti-inflamatore, qetësuese dhe pastruese

Dy forma të vitaminës E – kanë efekte rigjeneruese, riparuese dhe antioksiduese

Acidi linoleik – riparon dhe mbron lëkurën nga efektet mjedisore

Acidi linolenik – përpunon strukturën e sebumit, vepron si një agjent anti-inflamator, rregullon metabolizmin e qelizave

Ekstrakti i shelgut të kuq – vepron si një agjent anti-inflamator, zvogëlon shfaqjen e poreve të mëdha

Ekstrakti i jamballit – ka një efekt antioksidues, vepron si burim i flavonoideve, barazon tonin e lëkurës

Allantoin– vepron si një anti-irritues, humectant

Zinku PCA– ka një efekt të provuar klinikisht kundër moshës, hidraton dhe rigjeneron

Bisabolol – një përbërës anti-irritues, anti-inflamator dhe anti-mikrobik

Panthenol – qetëson dhe riparon

Tria Light mund të aplikohet në të gjithë fytyrën ose vetëm në zonat problematike.


1. Përdorimi

Aplikoni Tria Light një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe pak të lagur për të parandaluar humbjen e lageshtisë . Shmangni aplikimin direkt pas pastrimeve me fuqi të lartë.

2. Përbërësit

Aqua, Niacinamide (niacinamida / reduce la hiper-pigmentación, combate el acné), Cyclomethicone (potenciador de textura), Isoamyl Laurate (emulsionante), Cetyl Palmitate (restablece la barrera de protección de la piel), Glycerin (hidrata), Polysorbate 80 (emulsionante), Sodium Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (potenciador de textura), Carnitine (carnitina / regula la producción de sebo), Isohexadecane (potenciador de textura), Potassium Cetyl Phosphate (emulsionante), Camellia Sinesis Leaf Extract (extracto de té verde / antioxidante), Salix Alba Bark Extract (extracto de corteza de sauce blanco / astringente / anti-inflamatorio), Tocopheryl Acetate (vitamina E / antioxidante / calmante), Linoleic Acid (ácido linoleico / repara y protege la piel) , Linolenic Acid (ácido linolénico / regula el sebo / anti-inflamatorio), Salix Purpurea Bark Extract (extracto de sauce rojo / reduce el tamaño de los poros / anti-inflamatorio), Glycyrrhiza Glabra Root Extract (extracto de regaliz / antioxidante), Allantoin (alantoina / restablece la barrera de protección natural), Zinc PCA (anti-envejecimiento / repara), Bisabolol (restablece la barrera de protección natural), Tocopherol (vitamina E / antioxidante), Panthenol (pantenol / restablece la barrera de protección natural), Xanthan Gum (espesante), Acacia Senegal Gum (espesante), Sodium Phytate (agente limpiador vegetal), Caprylyl Glycol (hidrata), Sodium Hydroxide (conservante), Potassium Sorbate (conservante), Sodium Benzoate (conservante), Phenoxyethanol (conservante).

  Skintegra Tria Light 30ml
  Skintegra Tria Light 30ml
  Skintegra Tria Light 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery