Shko te informacioni mbi produktin
1 10
 • Play video

Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies

Çmimi fillestar
2,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,100 Lekë

Rimbushni nivelin e kolagjenit në trupin tuaj!

Bukuria e lëkurës nis nga bukuria e  brendshme. Xhelatina të mbushura me peptide kolagjeni, Co Q10 , vitaminë C dhe Vitaminë A.

Roli i secilit përbërës kryesor:


Peptidet e kolagjenit
Kolagjeni është proteina më e bollshme në trup dhe është një komponent kryesor në lëkurë. Me kalimin e moshës, shkalla e prodhimit të kolagjenit ngadalësohet gradualisht që në të 20-at, gjë që con në shfaqjen e  vija të holla dhe rrudha dhe lëkura të humbasë qëndrueshmërinë e saj. Dihet se peptidet e kolagjenit absorbohen më lehtë nga trupi. Studimet kanë treguar gjithashtu se peptidet e kolagjenit mbështesin nivelet natyrale të kolagjenit, reduktojnë linjat e imëta dhe rrudhat dhe përmirësojnë elasticitetin e lëkurës.

Co Q10
Koenzima Q10 (Co Q10) është një antioksidant i pranishëm natyrshëm në lëkurën tonë; por niveli ynë i CoQ10 bie me kalimin e moshës. Ai mban qelizat e lëkurës me energji, gjë që i bën ato të punojnë më mirë. CoQ10 gjithashtu mbështet trupin në prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke e mbajtur lëkurën të duket rinore.

Vitaminë C
Vitamina C është e njohur për stimulimin e prodhimit të kolagjenit. Vetitë e tij antioksidante ndihmojnë në luftimin e shenjave të plakjes së parakohshme, duke përmirësuar pamjen e përgjithshme të lëkurës. 

Vitamina A
Vitamina A është e njohur për parandalimin e humbjes së kolagjenit. Ndihmon në promovimin dhe ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe përmirësimin e pamjes së saj të përgjithshme. 

Ky produkt përmban vitamine A dhe për gratë shtatzëna ose me gjidhënie duhet të konsultohen me mjekun e tyre. 

1. Përdorimi

Konsumoni 2 xhelatina në ditë për rezultate më të larta

2. Përbërësit

Glucose Syrup, Sugar, Water, Gelling Agent (Gelatin), Starch, Collagen (Bovine), Humectant (Sorbitol), Acidity Regulator (Citric Acid), Vitamin C (Ascorbic Acid), Maltodextrin, Coconut Oil (Glazing Agent ), Flavouring, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), CoEnzyme Q10, Vitamin A (Retinyl Acetate), Colours (Cochineal, Anthocyanins, Brilliant Blue FCF)

  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  Solv. Collagen + CoQ10 60 Gummies
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery