Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Synergy Therm Exfoliating Toner 100ml

Çmimi fillestar
1,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,500 Lekë

Tonik me Acid Glikolik dhe Glukonolakton, krijuar për të siguruar eksfolim efektiv dhe të butë të lëkurës, duke pastruar poret në thellësi.

-Acidi glikolik, një AHA natyral, përmirëson teksturën e lëkurës dhe redukton njollat në lëkurë.


-Gluconolaktoni, një PHA, ka efekt të lartë antioksidues dhe anti-rrudhë.

Rrit prodhimin e kolagjenit, redukton linjat e imëta dhe hiperpigmentimin dhe
rrit efektivitetin e produkteve të kujdesit të lëkurës që aplikohen më pas. Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkura, përveç atyre që janë të ndjeshme . Kombinimi i këtyre dy llojeve të acideve (AHA
dhe PHA) përmirëson dukshëm pamjen e lëkurës dhe lufton shenjat e plakjes së lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.

Produkt i testuar dermatologjikisht
* O% Parabenë
* O% Ngjyra artificiale
* O% Vajra minerale
* O% Parfum 

1. Përdorimi

Aplikojeni me një pambuk në lëkurë të pastër, duke shmangur zonën rreth syve. Filloni me një aplikim në javë. Frekuenca e përdorimit mund të rritet në varësi të tolerancës që ka në lëkurë.

2. Përbërësit

Aqua/Thermal Water, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin,
Propylene Glycol, Urea, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Panthenol, Xylitol,
Triethanolamine, Gluconolactone, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexylglycerin, PEG-40
Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Benzoate,
Potassium Sorbate.

  Synergy Therm Exfoliating Toner 100ml
  Synergy Therm Exfoliating Toner 100ml
  Synergy Therm Exfoliating Toner 100ml
  Synergy Therm Exfoliating Toner 100ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery