Shko te informacioni mbi produktin
1 3

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution 30ml

Çmimi fillestar
1,360 Lekë
Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi i ulur
1,360 Lekë

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Piling perfekt për lëkurën tuaj , kjo shishe bashkon AHAs dhe BHAs për të ofruar ndyrshim total të
lekures dhe për të ndihmuar ne shkëlqimin e saj. Acidet hidroksil alfa ndricon lëkurën  duke
zhdukur njollat , ndërsa acidet beta hidroksilike heq qelizat e vdekura, zvogëlon poret dhe së bashku
përmirësojnë rrënjësisht pamjen e strukturës së lëkurës duke reduktuar gjithashtu pamjen e
rrudhave te para. Vitamina B5 ndihmon në sherimin e lëkurës dhe karrota e zezë luan rolin e nje
antioksidanti te fuqishëm.
Perdorimi: Perdoreni ne darke (PM) dhe jo me shume se 1-2 here ne jave (si fillim keshllohet 1 here
ne jave). Pasi të pastroni mire lekuren tuaj nga papastertite e dites dhe ta keni thare shumë mirë ate nga
lageshtia ( perdorni material pambuk do ishte shume mire) aplikoni piling

KUJDES : mos e aplikoni në lëkurë të lagur

 

1. Përdorimi

Aplikoni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën dhe pjesen e qafës nëse dëshironi duke pëdorur majat
e gishtave tuaj. Nëse ndodh acarim i menjehershem, ndaloni përdorimin dhe këshillohuni me mjekun
Perdorni kremin kunder djellit gjatë gjithë ditës : Ky produkt përmban një acid alfa hydroxy (AHA) që rrit ndjeshmërinë
e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe djegien nga dielli. Mos e mbani më shumë se 8-10 minuta dhe më pas shplaheni me ujë të bollshëm
Kujdes: Rekomandon që ju të jeni një përdorues i meparshem i acideve exfoliuese dhe lëkura juaj nuk është
e ndjeshme.
Nuk këshillohet të pëdoret përdoret në lëkurë të ndjeshme ose te acaruara.

2. Përbërësit

Glycolic Acid, Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Water, Sodium Hydroxide, Daucus Carota Sativa Extract, Propanediol, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Citric Acid, Panthenol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Xanthan gum, Polysorbate 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

  The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution 30ml
  The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery