Shko te informacioni mbi produktin
1 2

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,700 Lekë
Size

Acidi Glikolik është një substancë e natyrshme që, kur përdoret në produktet e skin care, ofron shumë përfitime për lëkurën, duke filuar nga ai rinovues në hidratues.

Me 7% Acid Glikolik, Aminoacide, Aloe Vera, Xhensen dhe Piper Tasmanian.

Ju prezantojme me disa nga përfitimet që ofron Acid Glikolik për fytyrën tuaj : .

Acidi Glikolik mund të përdoret në produktet tona të përditshme të skincareve, pa shkaktuar acarim.
Eshte me origjine bimore ( kallam sheqeri, pineapple dhe panxhar sheqeri ), vetitë botanike të saj ndihmojnë për të trajtuar lëkurën.

Produkt qe heq shtresën e jashtme të qelizave të vdekura, duke zbuluar lëkurën e re më të ndritshme dhe të freskët.

Produktet që përmbajnë Acid Glikolik përdoren edhe shenjat e plakjes, si linjat e imta dhe rrudhat.
Nëse vuani nga lëkura pa jete, e pigmentuar beni një trajtim te aplikoni një/ dy herë në javë kete produkt.

Gjithashtu acid Glikolik stimulon prodhimin e kolagjenit.

Kush mund ta përdorë atë? Eshtë I mirë për çdo lloj lëkure por ata qe kane lëkurë të ndjeshme duhet të shmangin përdorimin.

1. Përdorimi

Aplikoni tonikun në lëkurë të pastruar me një tampon pambuku në fytyrë dhe qafë.
Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë. Mos e shpëlani. Vazhdoni më pas me aplikimin e produkteve të tjera. Nëse shfaqet ndonjë acarim ndërpriteni përdorimin . Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni krem kundër diellit cdo 2 orë.
Nuk këshillohet të përdoret nga lëkura sensitive dhe nga persona që nuk kanë përdorur më parë exfoliues

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycolic Acid, Rosa damascena flower water, Centaurea cyanus flower water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propanediol, Glycerin, Triethanolamine, Aminomethyl Propanol, Panax Ginseng Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Aspartic Acid, Alanine, Glycine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Arginine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Hexyl Nicotinate, Dextrin, Citric Acid, Polysorbate 20, Gellan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

  The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
  The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
  The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery