Shko te informacioni mbi produktin
1 3

The Ordinary Lactic Acid 5% + HA 2% 30ml

Çmimi fillestar
1,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,500 Lekë

Acidi Lactic stimulon rigjenerimin e qelizave për të duke reduktuar pigmentimin, trajtuar shenjat e akneve dhe njollat e moshës dhe përmirëson teksturën e përgjithshme të lëkurës duke larguar qelizat e vdekura të lëkurës.

Acidi Lactic The Ordinary’s 5% + HA 2% përmban Tasmanian pepperberry për të reduktuar shenjat e inflamacionit dhe për të qetësuar ndjeshmërinë e shkaktuar ndonjëherë nga eksfolimi. Gjithashtu përmbajtja e Acidit Hyaluronic forcon barrierën lipidike për të përmirësuar aftësinë e lëkurës për të tërhequr dhe mbajtur lagështinë.


 

1. Përdorimi

Këshillohet të aplikohet vetëm në darkë dhe jo më shumë se 2-3 herë në javë . Shmangni kontaktin me sytë. Mos e shplani
Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni krem kundër diellit cdo 2 ore nëse jeni të ekspozuar në diell.

Mos e përorni acidin laktik nëse keni lëkurë të ndjeshme, ose të dëmtuar.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Lactic Acid, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Isoceteth-20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

  The Ordinary Lactic Acid 5% + HA 2% 30ml
  The Ordinary Lactic Acid 5% + HA 2% 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery