Shko te informacioni mbi produktin
1 3

The Ordinary Retinol 1% In Squalane 30ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

 Retinol 1% në Squalane i cili  përmban retinol shumë të qëndrueshëm, një përbërës që zvogëlon pamjen e plakjes me rezultate fantastike. Vitamina A, retinoli stimulon qarkullimin e qelizave, duke zbuluar lëkurë më të shëndetshme, më të butë, ndërsa gjithashtu trajton njollat dhe  shenjat e plakjes. Këshillohet të përdoret nga persona që kanë përdorur më parë retinol

 Vaj squalane është nje antioksidant i fuqishëm , parandalon dëmtimin nga rrezatimi diellor dhe formimin e njollave

1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në darkë pas serumeve me ujë. Këshillohet që retinol të aplikohet javën e parë 2 herë në javë dhe me pas në javët në vazhdim të shpeshtoni dozën e përdorimit.
Shmangni ekspozimin e pambrojtur diellor. Ruani produktin në një vend të freskët dhe të thatë.

Shënim: Kur jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, rekomandohet të shmangni çdo produkt për kujdesin e lëkurës që përmban retinoidë, si p.sh. formulimet me Granactive Retinoid ose Retinol.

Kujdes: Retinoidet mund ta bëjnë lëkurën më të ndjeshme ndaj rrezatimit UV. Mbrojtja nga dielli është veçanërisht e rëndësishme kur përdorni retinoidë. Ky produkt nuk duhet të përdoret së bashku me retinoidë të tjerë duke përfshirë retinolin ose acidin retinoik. Lëkura e prirur ndaj akneve mund të përjetojë një rritje të përkohshme të akneve gjatë javëve të para të përdorimit të çdo forme retinoid, përfshirë ato të përdorura në këtë formulim.

2. Përbërësit

Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Retinol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, BHT

  The Ordinary Retinol 1% In Squalane 30ml
  The Ordinary Retinol 1% In Squalane 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery