Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Theramid 22% Multi-Peptide Treatment Derma 30 ml

Çmimi fillestar
3,120 Lekë
Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi i ulur
3,120 Lekë

Trajtim intensiv me 22% Multi-Peptide

Serum i fuqishëm me 22% Multi-Peptide ndihmon në përmirësimin e shenjave të dukshme të plakjes duke stimuluar reagimin e lëkurës tuaj kundër uljes graduale të prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.
Serumi Derma-Peptides u zhvillua me një kombinim unik të 10 Peptideve biomimetike me qellim për t’u shkrirë shpejt në lëkurë, për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe për të reduktuar rrudhat dhe linjat e imëta. Rezulton në lëkurë dukshëm më të lëmuar dhe me pamje më të re.

Video Player

Peptidet janë molekula me misionin për të transmetuar informacione për gjendjen e lëkurës. Ato janë përgjegjëse për aktivizimin e mekanizmave të riparimit dhe mbrojtjes së dermës dhe epidermës. Megjithatë, me kalimin e kohës disponueshmëria e Peptideve në lëkurë  zvogëlohet gradualisht. Kjo bën që lëkura jonë të mos reagojë më efektivisht ndaj agresioneve të agjentëve të jashtëm, duke humbur kështu aftësinë e saj natyrale për të riparuar dhe rigjeneruar veten.

Ky serum i fuqishëm me 22% Multi-Peptide ndihmon në përmirësimin e shenjave të dukshme të plakjes duke stimuluar reagimin e lëkurës tuaj kundër uljes graduale të prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.

Serumi Derma-Peptides u zhvillua me një kombinim unik të 10 Peptideve biomimetike me qellim për t’u shkrirë shpejt në lëkurë, për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe për të reduktuar rrudhat dhe linjat e imëta. Rezulton në lëkurë dukshëm më të lëmuar dhe me pamje më të re.

Peptidet e përzgjedhura për këtë formulë janë biomimetike, që do të thotë se ato perngjajne maksimalisht me ato që gjenden në lëkurën tuaj. Kjo garanton që, pasi të përfshihen në strukturën e lëkurës, ato do të përmbushin të njëjtin funksion si ato që kanë humbur me kalimin e kohës.
 • Formuluar për trajtimin e rrudhave dhe linjave të para të mimikës
 • 22% PEPTIDE:
  Matrixyl 3000: Një kombinim i 2 peptideve që stimulon prodhimin e kolagjenit, elastinës dhe acidit hialuronik në lëkurë.

  Matrixyl Synthe 6: Një peptid që stimulon 6 përbërësit kryesorë të matricës së lëkurës: kolagjeni I, kolagjeni III, kolagjeni IV, fibronektina, acidi hialuronik dhe laminina 5. Ndihmon në      rindërtimin e lëkurës nga brenda jashtë.

  Matrixyl Morphomics: Një peptid i krijuar për të luftuar linjat vertikale duke ndikuar në morfologjinë e lëkurës dhe duke rigjeneruar lidhjet e lëkurës.

  Munapsys: Një peptid i ngjashëm me toksina botulinum, i krijuar për të parandaluar dhe pakësuar linjat e shprehjes.

  Peptidet BIO: Një kombinim i 5 peptideve të bazuara në mekanizmat e faktorit të rritjes (EGF), të cilat janë treguar në studimet In Vitro se stimulojnë rritjen e qelizave në lëkurë.
1. Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht

2. Përbërësit

Aqua (Water), Jojoba Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ethyl Macadamiate, Propanediol, Polyglyceryl-6 Distearate, Moringa Oil/Hydrogenated Moringa Oil Esters, Tricaprylin, Lactococcus Ferment Lysate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Dimethicone, SH-Oligopeptide-1, SH-Oligopeptide-2, SH-Polypeptide-1, SH-Polypeptide-9, SH-Polypeptide-11, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, N-Prolyl Palmitoyl Tripeptide-56 Acetate, Acetyl Hexapeptide-1, Ceramide NG, Sodium Hyaluronate, Bacillus/Folic Acid Ferment Filtrate Extract, Tocopherol, Malic Acid, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Acetyl Glutamine, Xanthan Gum, Carbomer, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Silica, Sodium Lactate, Cyclotetrasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Phosphoric Acid, Butylene Glycol, Lactic Acid, Sodium Chloride, Polysorbate 20, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate

  Theramid 22% Multi-Peptide Treatment Derma 30 ml
  Theramid 22% Multi-Peptide Treatment Derma 30 ml
  Theramid 22% Multi-Peptide Treatment Derma 30 ml
  Theramid 22% Multi-Peptide Treatment Derma 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery