Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Theramid Intensive Vitamin C Treatment C-TETRA E.F. 30 ml

Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,900 Lekë

Trajtim intensiv me 20% Vitamin C, Acid Ferulik dhe Vitamin E 

Ky trajtim i super-karikuar me vitaminë C përfshin një efekt të fuqishëm antioksidant që është zhvilluar për të ofruar mbrojtje optimale nga radikalet e lira, për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të targetuar imperfeksionet nga fotoplakja. Përdoreni këtë produkt nëse jeni duke kërkuar për lëkurë dukshëm më të ndritshme, më të lëmuar, më të fortë dhe me pamje më të re.

Në këtë formulë ne përdorim 3 lloje të ndryshme të vitaminës C. Pse, mund të pyesni? Përgjigja është shumë e thjeshtë: për shkak se funksioni i vitaminës C ndryshon brenda shtresave të ndryshme të lëkurës, ne përdorim llojin e nevojshëm të vitaminës C kur dhe ku është e nevojshme.

 

Ka shumë lloje të vitaminës C për aplikime për kujdesin e lëkurës, dhe ne kemi zgjedhur më të qëndrueshmet dhe më të pastërt për të siguruar efektivitetin e saj në të gjitha shtresat e lëkurës. Keni nevojë për një shpjegim? Ja ku e keni:

C-TETRA E.F. është formuluar me 10% Vitaminë C Tetra, e cila është shumë biokompatibile dhe e tretshme. Fakti që është i tretshëm në lipos lejon që kjo lloj vitamine C të transportohet deri në shtresat më të thella të lëkurës. Këtu, veprimi i tij fokusohet tek melanocitet (për të trajtuar njollat ​​nga brenda) dhe në sintezën e kolagjenit (për të parandaluar dhe luftuar rrudhat nga brenda).
Formula plotësohet nga Askorbosilani dhe Glukozidi Askorbil, dy derivate të vitaminës C shumë të qëndrueshme dhe të tretshme në ujë. Ato veprojnë në sipërfaqen e lëkurës për të përmirësuar shkëlqimin e lëkurës dhe për të zvogëluar njollat ​​më të zakonshme.
Formula plotësohet me Vitaminë E dhe Acid Ferulik, kombinimi fitues i çmimeve që rrit efektin total antioksidues të serumit për të mbajtur lëkurën tuaj të mbrojtur gjatë gjithë ditës.
1. Përdorimi

Për mbrojtje antioksiduese, aplikoni një sasi të vogël të produktit në mëngjes. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Kombinoje me kremin tuaj të zakonshëm kundër diellit për të siguruar mbrojtje maksimale kundër diellit dhe agresorëve të jashtëm gjatë gjithë ditës. Gjithashtu ndihmon në minimizimin e plakjes së parakohshme të lëkurës. Gjatë natës, aplikojeni në lëkurë të pastruar për të lejuar që efektet kundër plakjes dhe ndriçimit të vitaminës C të funksionojnë gjatë gjumit.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Propanediol, Ascorbyl Glucoside, Glycerin, Tricaprylin, Methylpropanediol, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Ferulic Acid, Lecithin, Sclerotium Gum, Pullulan, Xanthan Gum, Silica, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

  Theramid Intensive Vitamin C Treatment C-TETRA E.F. 30 ml
  Theramid Intensive Vitamin C Treatment C-TETRA E.F. 30 ml
  Theramid Intensive Vitamin C Treatment C-TETRA E.F. 30 ml
  Theramid Intensive Vitamin C Treatment C-TETRA E.F. 30 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery