Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Youth Lab Blemish Control Serum 30ml

Çmimi fillestar
4,350 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,350 Lekë

Serumi Blemish Control është një serum ditor eksfoljues që heq butësisht dhe thellësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura, shëron dhe mban poret e lëkurës të pastra, duke reduktuar irritimet, shenjat dhe pamjen e poreve.

Një serum eksfoljues ditor pa vaj, me teksturë të lehtë, që mbulon nevojat e lëkurës së kombinuar/të yndyrshme ose të prirur për akne, qofte tek adoleshentet apo te rritur, por edhe ato hormonale. Eksfoljimi ndodh falë kombinimit të Acidit Glikolik, Acidit Salicilik dhe Acidit Kapriloyl Salicilik anti-inflamator.

Efektive në parandalimin e akneve dhe njollave të errëta.

1. Përdorimi

Aplikoni 4-6 pika çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit, në fytyrë, qafë dhe dekolte, ose veçanërisht mbi defektet. Lëreni të përthithet dhe më pas aplikoni krem ​​hidratues. Nëse do të ekspozoheni në diell, zgjidhni një krem ​​hidratues me SPF. Mos aplikoni në plagë të hapura.


I testuar dermatologjikisht jo komedogjen, pa parabene, gluten dhe silikon. Nuk është testuar në kafshë, i përshtatshëm për veganët

2. Përbërësit

Aqua, Alcohol Denat., Propanediol, Glycolic Acid, Pentylene Glycol, Niacinamide, Biosaccharide Gum-1, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid, Sodium Phytate, Alcohol, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

  Youth Lab Blemish Control Serum 30ml
  Youth Lab Blemish Control Serum 30ml
  Youth Lab Blemish Control Serum 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery