Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Youth Lab Cleansing Radiance Mask 50ml

Çmimi fillestar
2,350 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,350 Lekë

Maskë rivitalizuese dhe pastruese për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht e përshtatshme për rregullimin e yndyrës dhe minimizimin e poreve në lëkurat mikse / të yndyrshme.

Kombinimi i ekstraktit të bimëve Wintergreen-Acidit Salicilik natyral-me Acidin Glikolik bën të mundur një eksfolim të lehtë duke I kthyer lëkurës shkëlqimin natyral dhe Ekstrakti Epilobium nga ana tjetër, qetëson parametrat e lëkurës.

Ingredientët idealë për lekurat mikse/të yndyrshme si Zinku, PCA dhe ekstrakti i Kërpurdhës rregullojnë dhe njëtrajtësojnë teksturën duke zvogëluar poret e zmadhuara.

1. Përdorimi

Apliko pas pastrimit, mbi fytyrë dhe qafë, duke shmangur konturin rreth syve. Lëreni për 10-15 minuta. Për lëkurë sensitive, lëreni produktin për 5 minuta ose më pak. Shplaj plotësisht me ujë të vakët dhe thaj lëkurën.

Sugjerim për lëkurë te yndyrshme/mikse: 1 deri në 2 herë në javë, për tipet e tjera të lëkurës: sipas nevojes.

2. Përbërësit

Ekstrakt Wintergreen, acid salicilik me origjinë bimore dhe Acid Glikolik – peeling të butë.
Zinc dhe PCA – kombinojnë balancimin e sebumit dhe rrisin aktivitetin e rigjenerimit qelizor
Ekstrakt Fomes Officinalis – hidraton dhe zvogëlon menjëherë poret e zmadhuara

  Youth Lab Cleansing Radiance Mask 50ml
  Youth Lab Cleansing Radiance Mask 50ml
  Youth Lab Cleansing Radiance Mask 50ml
  Youth Lab Cleansing Radiance Mask 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery