Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Youth Lab Retinol Reboot Mask 1 copë

Çmimi fillestar
880 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
880 Lekë

Maskë ftyre me retinol të gjeneratës së re, për të rindërtuar lëkurën.

Ngadalëson shenjat e plakjes, ndërsa zbut rrudhat e thella tashmë të krijuara, tërheq dhe hidraton lëkurën, duke ofruar tonalitet dhe strukturë të njëtrajtshme të lëkurës, pa irritim.

Vepron në lëkurën e prirur për yndyrë dhe njolla, i mban poret të pastra duke parandaluar akumulimin e tepërt të sebumit.

 • Testuar dermatologjikisht
 • Jo komedogjenike
 • Pa gluten.

E përshtatshme për

 • Lëkurën e thatë, normale, të kombinuar, të yndyrshme
 • Lëkurën me imperfeksione dhe të prirur për akne.
 • Linjat e holla dhe rrudhat intensive.
 • Tonin e pabarabartë i lëkurës
 • Teksturën jo të njëtrajtshme
1. Përdorimi

Vendoseni maskën në lëkurë të pastër.

Hiqeni pas 20-30 minutash, pa e larë lëkurën dhe më pas prekni produktin e tepërt me gishta, derisa të përthithet.

Përdoreni një herë në javë, vetëm gjatë natës.

Mos e aplikoni gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji, në lëkurë të irrituar nga dielli ose në plagë.

2. Përbërësit

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Betain, Glyceryl Glucoside, Carbomer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Allantoin, Disodium EDTA, Retinol, Retinyl Acetate, Beta-Glucan, Sclerotium Gum, Ferulic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Acetyl Hydroxyproline, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Hydrogenated Lecithin, Astaxanthin, Fullerenes, Pentylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Calcium Pantothenate, Ascorbic Acid, PVP, Tocopherol, Linoleic Acid, Ubiquinone, Biotin

  Youth Lab Retinol Reboot Mask 1 copë
  Youth Lab Retinol Reboot Mask 1 copë
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery