Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Youth Lab Thirst Relief Mask 50ml

Çmimi fillestar
2,650 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,650 Lekë

Maskë rivitalizuese dhe pastruese për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht e përshtatshme për rregullimin e yndyrës dhe minimizimin e poreve në lëkurat mikse / të yndyrshme.

Kombinimi i ekstraktit të bimëve Wintergreen – Acidit Salicilik natyral – me Acidin Glikolik bën të mundur një eksfolim të lehtë duke i kthyer lëkurës shkëlqimin natyral dhe Ekstrakti Epilobium nga ana tjetër, qetëson parametrat e lëkurës.

Ingredientët idealë për lekurat mikse/të yndyrshme si Zinku, PCA dhe ekstrakti I Kërpurdhës rregullojnë dhe njëtrajtësojnë teksturën duke zvogëluar poret e zmadhuara.

1. Përdorimi

Përhap një shtresë të bollshme mbi fytyrë dhe qafë të pastër, shmang konturin rreth syve. Lëre për 10-15 minuta ose përgjatë natës. Shplaj plotësisht me ujë të vakët dhe thaje lëkurën. Përdore 1-2 në javë, si një trajtim për të gjithë fytyrën, ose për zona specifike.

Këshillë: Përdor Thirst Relief Mask përgjatë natës që të zgjoheni me lëkurë të mëndafshtë!

2. Përbërësit

Ekstrakt nga Fara e Mollës (e pasur ne fitostimuline, acid ursolik dhe fytosterole) permireson prodhimin e kolagjenit I dhe III, për t’i dhënë ndricim dhe zbutje lëkurës
Matrice molekulare Biopolimere garaton hidratim të thellë dhe të gjatë
Ekstrakt nga Alga të kuqe, – hidraton, i jep jetë dhe zbut teksturën e epidermës”

  Youth Lab Thirst Relief Mask 50ml
  Youth Lab Thirst Relief Mask 50ml
  Youth Lab Thirst Relief Mask 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery