Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Youth Lab Blemish Shower Gel 400ml

Çmimi fillestar
1,890 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,890 Lekë

Blemish Shower Gel është një formulë aktive në trajtë shkume, jo irrituese që kontrollon dhe parandalon shpërthimet e akneve në shpinë, gjoks dhe krahë.

 • Shërben për pastrimin e trupit, në këtë mënyrë rregullon prodhimin e sebumit, parandalon rishfaqjen e njollave, qetëson lëkurën e irrituar ose të skuqur, balancon mikrobiomën dhe rrit nivelet e hidratimit të lëkurës.
 • I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, akneike, me pore të bllokuara dhe pika të zeza si dhe lëkurë sensitive.
 • Trajton aknet pavarësisht moshës si tek adoleshentët ashtu edhe tek të rriturit.
 • Meqenëse lëkura e yndyrshme e prirur ndaj akneve ka sebum të tepërt dhe jo ujë, mund të dehidratohet lehtësisht, për këtë arsye është shmangur përdorimi i agjentëve të ashpër të pastrimit që e “thajnë” atë dhe krijojnë një cikël vicioz të mbisekretimit të sebumit, ndërsa janë shtuar agjentë hidratues për balancimin e barrierës së epidermës.
 • Ka një aromë të këndshme grapefruit-i, jo komedogjenik, pa paraben, gluten dhe silica.
 • I testuar dermatologjikisht, nuk është testuar në kafshë. I përshtatshëm për veganët.
1. Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë në të gjithë trupin në lëkurë të lagur në mëngjes dhe në mbrëmje. Shkumohuni dhe më pas shpërlahuni me ujë të bollshëm.

2. Përbërësit

Aqua, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Disodium Capryloyl Glutamate, Citric Acid, Decyl Glucoside, Coco-Betaine, Parfum, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid, Salvia Officnalis (Sage) Leaf Extract, Glycerin, Undecylenoyl Glycine, Arginine, Polyquaternium-53, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propanediol, Propylene Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Metabisulfite, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

  Youth Lab Blemish Shower Gel 400ml
  Youth Lab Blemish Shower Gel 400ml
  Youth Lab Blemish Shower Gel 400ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery