Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Youth Lab Anti-Stress Shower Gel Bergamot, Jasmine & Vanilla 400 ml

Çmimi fillestar
1,070 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,070 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Anti-Stress Shower Gel

Kortizoli është një nga faktorët kryesorë kur bëhet fjalë për stresin, i njohur ndryshe si “hormoni i stresit”. Kur jemi të stresuar, kortizoli çlirohet si pjesë e përgjigjes instinktive të trupit tonë “lufto ose ik”. Si rezultat, ai ngadalëson rigjenerimin natyral të qelizave të lëkurës dhe zvogëlon aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujin, gjë që mund të bëhet e dukshme në lëkurën tonë si:

 • Dehidratim dhe ulje e shkëlqimit
 • Shtim i yndyrës dhe i shpërthimeve
 • Skuqje, irritim i lëkurës

Përbërësit aktivë

 • Kompleksi fito-endorfin i Monk’s Pepper – kombinohen me përbërës aktivë antioksidantë të kapsuluar dhe shfrytëzojnë aftësinë e keratinociteve për të prodhuar endorfinë duke kontribuar në prodhimin e “hormoneve të lumturisë”, në të njëjtën kohë ndihmon në rritjen e niveleve të hidratimit dhe rikthimin e elasticitetit të lëkurës, pasi stimulon prodhimin e kolagjenit.
 • Prebiotikët natyralë – ndihmojnë në ribalancimin e mikrobiotës të lëkurës duke ushqyer dhe mbrojtur barrierën epidermale.
 • Aloe – qetëson, zbut dhe hidraton lëkurën duke ndihmuar në parandalimin e humbjes transepidermale të ujit.
 • Komponentët e patentuar të NMF dhe Inositol – përmirësojnë nivelet natyrale të hidratimit të lëkurës, reduktojnë humbjen e ujit transepidermal dhe ndihmojnë në rikthimin e elasticitetit dhe butësisë së saj.

Benefitet e përdorimit:

 • Është përgjigja shkencore për kontrollin e niveleve të kortizolit në trup, pasi është i pasur me një kompleks inovativ fito-endorfine që redukton efektet e stresit në lëkurë duke krijuar një ndjenjë euforie.
 • Në të njëjtën kohë mbron mikrobiomën, rrit prodhimin e kolagjenit, si dhe nivelet e hidratimit të lëkurës.
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
 • I testuar dermatologjikisht, jo komedogjenik, pa paraben dhe gluten.
 • Cruelty free, i përshtatshëm për veganët.
1. Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe shkumojeni. Shpërlajeni tërësisht.

2. Përbërësit

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Parfum, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Coco-Betaine, Inulin, Fructose, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Pca, Sodium Lactate, Glycine, Niacinamide, Urea, Inositol, Glycerin, Alcohol, Lecithin, Olus Oil / Vegetable Oil, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclodextrin, Vitex Agnus Castus Extract, Polyquaternium-7, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl Isethionate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Metabisulfite, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

  Youth Lab Anti-Stress Shower Gel Bergamot, Jasmine & Vanilla 400 ml
  Youth Lab Anti-Stress Shower Gel Bergamot, Jasmine & Vanilla 400 ml
  Youth Lab Anti-Stress Shower Gel Bergamot, Jasmine & Vanilla 400 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery