Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Calypso 30 SPF Facial Protection 50 ml

Çmimi fillestar
1,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,100 Lekë

Kremi ynë për mbrojtjen nga dielli i fytyrës dhe anti-ageing është një krem ​​mbrojtës i përshtatshëm për fytyrën me madhësi çantë dore. Ai jo vetëm që mbron fytyrën tuaj nga dielli, por gjithashtu rikthen hidratimin në lëkurën tuaj. Ky krem ​​rezistent ndaj ujit dhe jo i yndyrshëm përmban agjentë kundër diellit UVA dhe UVB për të mbrojtur lëkurën delikate të fytyrës tuaj. Gjithashtu ndihmon në parandalimin e plakjes së parakohshme dhe dëmtimit afatgjatë të lëkurës. Për shkak të formulës së lehtë, është i përshtatshëm për përdorim nën make-up.

1. Përdorimi

Për rezultate më të mira, aplikojeni 20 minuta para ekspozimit në diell.

Riaplikoni periodikisht sidomos pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast kontakti, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm dhe kërkoni këshilla mjekësore.

Të gjithë përbërësit në gamën e produkteve Calypso janë miratuar si përbërës kozmetikë dhe mund të përdoren edhe gjatë shtatzanisë

2. Përbërësit

Ujë, Xanthan, Metilen Bis-Benzotriazolyl Tetrametilbutilfenol (nano), Fenoksietanol, Oktokrylen, Ciklopentasiloksan, Lëng Parafini, Parfum, Glukozid Decil, Triglicerid Kaprilik/Kaprik, Triglicerid Kaprilik/Kaprik, Butzoyltelikoksiloksan cerin, Tokoferil acetat, Propilen Glikoli., Dimetikonol, Trietanolaminë, Pirokton Olaminë, Panthenol, Pentaeritritil Tetra-di-t-butil Hidroksihidroksinamat, Etilheksil Metoksicinamat, Acid Stearik, Vaj i Farës Simmondsia Chinensis, Benzophenon-3, Seobroma

  Calypso 30 SPF Facial Protection 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery