Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Calypso Once A Day 40 SPF 150 ml

Çmimi fillestar
1,920 Lekë
Çmimi fillestar
2,400 Lekë
Çmimi i ulur
1,920 Lekë

Kremi i Diellit Once A Day SPF40 është rezistent ndaj ujit, kështu që nevojitet vetëm një aplikim për të gjithë ditën. Formula siguron mbrojtje nga rrezet e dëmshme të diellit dhe është përmirësuar dhe projektuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën delikate të fëmijëve. 

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të pastër të thatë, mundësisht pas dushit.

Aplikojeni në mënyrë të barabartë dhe me bollëk në të gjitha zonat e ekspozuara 15 minuta para ekspozimit në diell, duke e fërkuar mirë që produkti të lidhet me lëkurën dhe të formojë një shtresë mbrojtëse kundër rrezeve UVA dhe UVB.

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast kontakti, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm dhe kërkoni këshilla mjekësore.

Nëse vuani nga ndonjë çrregullim mjekësor i lëkurës, këshillohuni me një mjek përpara përdorimit.

Mbajeni larg fëmijëve.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Bëni një test patch përpara përdorimit.

Përfitimet:

 • Mbrojtje nga rrezet UVA, UVB
 • Aplikohet një herë në ditë
 • I testuar Dermatologjikisht
 • Produkt Vegan
1. Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të pastër të thatë, mundësisht pas dushit.

Aplikojeni në mënyrë të barabartë dhe me bollëk në të gjitha zonat e ekspozuara 15 minuta para ekspozimit në diell, duke e fërkuar mirë që produkti të lidhet me lëkurën dhe të formojë një shtresë mbrojtëse kundër rrezeve UVA dhe UVB.

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast kontakti, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm dhe kërkoni këshilla mjekësore.

Nëse vuani nga ndonjë çrregullim mjekësor i lëkurës, këshillohuni me një mjek përpara përdorimit.

Mbajeni larg fëmijëve.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Bëni një test patch përpara përdorimit.

2. Përbërësit

Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, VP/Hexadecene Copolymer, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Ceteth-20, Ethylhexyl Triazone, Decyl Glucoside, Phenoxyethanol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Parfum, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Coumarin.

  Calypso Once A Day 40 SPF 150 ml
  Calypso Once A Day 40 SPF 150 ml
  Calypso Once A Day 40 SPF 150 ml
  Calypso Once A Day 40 SPF 150 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery