Shko te informacioni mbi produktin
1 7

Kérastase Nutritive Holiday Gift Set

Çmimi fillestar
9,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
9,500 Lekë

Jepni dhuratën e kujdesit të flokëve këtë sezon festash me këto elemente thelbësore hidratuese të flokëve. Nga Kerastase ky koleksion i produkteve për flokë të thatë hidraton thellësisht dhe krijon flokë më të shëndetshëm me shkëlqim të shtuar dhe mbron nga dëmtimi i nxehtësisë deri në 230°C. Ky grup përfshin locionin tonë të ri Nutritive Thermique i cili është një mbrojtës ndaj nxehtësisë perfekt për flokë të hollë dhe mesatar.

Shampo Bain Saten, 250 ml
Një shampo hidratuese që pastron dhe rimbush flokët normale deri të thata. E formuluar me proteina me bazë bimore dhe niacinamide, kjo formulë e lehtë hidraton,ushqen dhe rrit shkëlqimin me 90%.

Maske Lait Vital, 200ml
Një maske zbërthyese ultra e lehtë e cila ushqen dhe hidraton thellësisht flokët e thatë, të imët deri në mesatar. E formuluar me proteina me bazë bimore dhe niacinamide, kjo formulë kremoze ofron +85% hidratim, duke i bërë flokët të lehtë për t'u krehur si dhe +99% forcë dhe +90% shkëlqim.

Locion Thermique Sublimatrice Heat Protectant, 150ml
Mbron nga nxehtësia dhe rigjallëron flokët duke siguruar më shumë forcë, elasticitet dhe ushqyerje për flokët e thatë, të imët deri në mesatar. Formuluar me proteina me bazë bimore dhe niacinamide, ky locion mbron nga nxehtësia deri në 230°C dhe siguron +82% hidratim të thellë*, duke e bërë flokët të lehtë për t'u krehur si dhe -98% më pak keputje. Ky trajtim gjithashtu redukton kërcitjen dhe fluturimin duke i dhënë flokëve elasticitet të menjëhershëm, shkëlqim rrezatues dhe prekje saten.

1. Përdorimi

Bain Satin Shampoo, 250ml
Aplikojeni në flokë të lagur. Masazhojeni dhe shpëlajeni. Përsëriteni.

Lait Vital Conditioner, 200ml
Ne rekomandojmë aplikimin e Lait Vital në flokë të larë me shampo dhe të tharë me peshqir. Pasi të aplikohet, lëreni për 2-3 minuta për të lejuar që formula të arrijë përfitime të plota për flokët tuaj. Përfundoni duke e shpëlarë tërësisht.

Lotion Thermique Sublimatrice Heat Protectant, 150ml
Aplikojeni pas pastrimit dhe trajtimit të flokëve me Nutritive. Spërkateni produktin përgjatë gjatësisë së flokëve të lagur dhe të tharë me peshqir. Vazhdoni me tharjen. Mos e shpëlani.

2. Përbërësit

Shampoo: Aqua / Water / Eau ● Sodium Laureth Sulfate ● Sodium Lauryl Sulfate ● Dimethicone ● Cocamidopropyl Betaine ● Sodium Chloride ● Glycol Distearate ● Glycerin ● Citric Acid ● Ppg-5-Ceteth-20 ● Sodium Benzoate ● Sodium Hydroxide ● Isostearyl Neopentanoate ● Carbomer ● Coco-Betaine ● Salicylic Acid ● Panthenol ● Niacinamide ● Ascorbyl Glucoside ● Butylene Glycol ● Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride ● Linalool ● Limonene ● Hydrolyzed Wheat Protein ● Hydrolyzed Corn Protein ● Hydrolyzed Soy Protein ● Iris Florentina Root Extract ● Fumaric Acid ● Phenoxyethanol ● Parfum / Fragrance

Conditioner: Aqua / Water / Eau ● Cetearyl Alcohol ● Glycerin ● Cetyl Alcohol ● Behentrimonium Chloride ● Phenoxyethanol ● Ceteareth-33 ● Hydroxypropyl Guar ● Octyldodecanol ● Cetrimonium Chloride ● Isopropyl Alcohol ● Amodimethicone ● Sodium Pca ● Panthenol ● Niacinamide ● Ascorbyl Glucoside ● Butylene Glycol ● Linalool ● Benzyl Alcohol ● Hydroxycitronellal ● Hexyl Cinnamal ● Citronellol ● Trideceth-6 ● Coumarin ● Alpha-Isomethyl Ionone ● Geraniol ● Hydrolyzed Wheat Protein ● Hydrolyzed Corn Protein ● Hydrolyzed Soy Protein ● Iris Florentina Root Extract ● Citric Acid ● Parfum / Fragrance

Heat protector: Aqua / Water / Eau ● Niacinamide ● Polyquaternium-37 ● Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate ● Citric Acid ● Polysorbate 20 ● Quaternium-87 ● Stearyl Alcohol ● Glycine Soja Oil / Soybean Oil ● Sodium Benzoate ● Caprylyl Glycol ● Behentrimonium Chloride ● Ppg-1 Trideceth-6 ● Panthenol ● Ascorbyl Glucoside ● Butylene Glycol ● Candelilla Cera / Candelilla Wax / Cire De Candelilla ● Propylene Glycol ● Linalool ● Hydroxycitronellal ● Isopropyl Alcohol ● Sorbitan Oleate ● Benzyl Salicylate ● Benzyl Alcohol ● Hexyl Cinnamal ● Polyquaternium-11 ● Citronellol ● Hydrolyzed Wheat Protein ● Alpha-Isomethyl Ionone ● Coumarin ● Hydrolyzed Corn Protein ● Hydrolyzed Soy Protein ● Limonene ● Iris Florentina Root Extract ● Phenoxyethanol ● Parfum / Fragrance

  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  Kérastase Nutritive Holiday Gift Set
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery