Shko te informacioni mbi produktin
1 1

La Roche Posay Cicaplast Balm B5+ Spf 50 40ml

Çmimi fillestar
2,050 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,050 Lekë

Zvogëloni pamjen dhe ndjesinë e lëkurës së irrituar me balsamin qetësues riparues La Roche-Posay Cicaplast Baume B5. Balsami është i pasuruar me vitaminë të fuqishme B5, Madecassoside dhe Glicerinë, të cilat bashkohen për të ushqyer dhe hidratuar thellësisht lëkurën e thatë , duke minimizuar irritimin dhe skuqjen. Gjalpi i butë Shea lejon që kremi të të aplikohet lehtësisht duke bllokuar pa mundim hidratimin që potencialisht mund të hiqet nga agresorët e jashtëm të ashpër. Balsami është i përshtatshëm edhe për foshnjat. Pavarësisht teksturës së tij të trashë, balsami nuk lë mbetje të yndyrshme dhe ngjitëse dhe përkundrazi përthithet shpejt për ta lënë lëkurën tuaj të butë në prekje. 
Me mbrojtje SPF 50.

1. Përdorimi

Aplikohet në një sasi të bollshme në trup, fytyrë dhe buzë.
Shmangni zonën e konturit të syve.
Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurën e larë dhe të tharë paraprakisht.

2. Përbërësit

Aqua / Water Homosalate Panthenol Ethylhexyl Salicylate Butyl Methoxydibenzoylmethane Octocrylene Alcohol Denat. BIS-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine Styrene/Acrylates Copolymer Ethylhexyl Triazone Triethanolamine Dimethicone Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid PEG-8 Laurate Sorbitan Oleate Zinc Gluconate Madecassoside Manganese Gluconate Isohexadecane Sodium Acrylates Crosspolymer-2 Silica 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol Perlite Drometrizole Trisiloxane Poloxamer 338 Disodium EDTA Copper Gluconate Caprylyl Glycol Polysorbate 80 Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer BHT Tocopherol Phenoxyethanol FIL: B179256/1

  La Roche Posay Cicaplast Balm B5+ Spf 50 40ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery