Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml

Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,800 Lekë
Color

Fondatinë me Kolagjen dhe teksturë kremoze që fsheh në mënyrë natyrale skuqjet dhe rekomandohet për lëkurat normale, të thata, të ndjeshme dhe të prirura ndaj alergjive.

Hidraton intensivisht lëkurën dhe ka efekt qetësues kundrejt irritimeve në lëkurë.
Kolagjeni - siguron hidratim afatgjatë dhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm të dëmshëm.
D-panthenoli zbut lëkurën dhe parandalon inflamacionin.
Ekstrakti i Aloe Verës hidraton, zbut lëkurën dhe parandalon inflamacionin.
Vitaminat A, C dhe E përmirësojnë teksturën dhe e mbrojnë atë nga rrezet UV.

 

1. Përdorimi

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

2. Përbërësit

QUA, CYCLOPENTASILOXANE, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PARAFFINUM LIQUIDUM, POLYISOBUTENE, SQUALANE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, COLLAGEN AMINO ACIDS, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, D-PANTHENOL,, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, ALUMINIUM HYDROXIDE, TRIETHOXYCAPRYLSILANE, [+/-: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499].

  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml
  Paese Collagen Moisturizing Foundation 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery