Shko te informacioni mbi produktin
1 6

Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml

Çmimi fillestar
2,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,600 Lekë

Balm qetësues dhe rigjallërues synon lëkurën më të ndjeshme dhe të irrituar që është dëmtuar nga kushtet e zakonshme, duke përfshirë shpërthimet hormonale, moshën dhe rosacea.

I testuar në lëkurë të ndjeshme, Balsami ynë Cica Care shëron dhe hidraton butësisht shtresat më të thella të lëkurës duke reduktuar shfaqjen e njollave dhe shenjave.

 Kompleksi hidratues i Barrier Repair™ i Rovectin ndihmon në rivendosjen dhe riparimin e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës. Kalamina, e njohur si një "pluhur magjik rozë", lehtëson irritimin e shkaktuar nga aknet dhe shperthimet hormonale .

Antioksidanti me bazë bimore madecassoside rivitalizon lëkurën dhe redukton shfaqjen e plagëve dhe njollave të errëta.

Përbërësit aktivë: 

Calamine: E njohur si një "pluhur magjik rozë", lehtëson irritimin e shkaktuar nga gungat, puçrrat dhe hormonet.
Madecassoside: Ky antioksidant me bazë bimore rigjallëron lëkurën e ndjeshme duke reduktuar shfaqjen e plagëve dhe njollave të errëta.
Glicerina: Mbron lagështinë duke e tërhequr atë nga ajri dhe duke e mbyllur në lëkurë.

Lëkurë e thatë, e ndjeshme, normale, e kombinuar dhe e yndyrshme, shpërthime hormonale, akne, skuqje, acarim, njolla të errëta

I përshtatshëm për lëkurë të thatë, e ndjeshme, normale, e kombinuar dhe e yndyrshme, shpërthime hormonale, akne, skuqje, acarim, njolla të errëta

1. Përdorimi

Pas pastrimit, përdorni balsam cica në vend të një kremi për fytyrën duke e masazhuar në mënyrë të barabartë në lëkurë. Aplikoni sidmos në zonat problematike.

2. Përbërësit

water, caprylic/capric triglyceride, propanediol, glycerin, sorbitan stearate, stearyl alcohol, cetyl alcohol, 1,2-hexanediol, trehalose, vinyl dimethicone, glyceryl stearate, centella asiatica extract, hydrogenated lecithin, arginine, madecassoside, calamine, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, sorbityl laurate, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, synthetic beeswax, behenyl alcohol, carbomer, camellia sinensis leaf extract, pyrus malus (apple) leaf extract, jasminum officinale (jasmine) flower water, glycol stearate se, betaine, cetearyl alcohol, stearic acid, glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer, prunus amygdalus amara (bitter almond) kernel oil, vanilla planifolia fruit extract, xanthan gum, protease, disodium edta

  Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml
  Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml
  Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml
  Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml
  Rovectin Cica Care Spot Balm 40ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery