Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Rovectin Intense Biome Ampoule 30ml

Çmimi fillestar
3,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,300 Lekë

Ampula Intense Biome e Rovectin përmban një Kompleks biotik të dyfishtë me 7 shtresa që rigjallëron lëkurën, rrit lagështinë dhe siguron hidratim të thellë. Ideale për ata që kërkojnë një zgjidhje kundër rrudhave.

Përbërsit kryesor :


-Ferment Lactobacillus  Përbërës me origjinë nga sheqeri i kokosit jashtëzakonisht i pasur me minerale dhe vitamina, e mban barrierën e lëkurës të fortë dhe të shëndetshme. Ndihmon në rigjallërimin e lëkurës  dhe riparon pengesën e dëmtuar të lëkurës me një proporcion të saktë të magnezit dhe kalciumit.

 Ekstrakt i laktobacilit/fermentit të sojës Një probiotik me bazë bimore, i zhytur thellë në lëkurë si një molekulë e vogël përmes procesit të fermentimit. Stimulon imunitetin e lëkurës duke çuar në mbrojtje të fortë të lëkurës. 

- Bifida Ferment Lisate Mbron dëmtimet e mundshme të lëkurës nga rrezet UV dhe ndihmon në rigjenerimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës. Eksfolion butësisht  lëkurën duke njetrajtesuar lëkurën rrezatuese dhe të njëtrajtshme duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

 Lactobacillus Ferment Lysate & Lactococcus Ferment Lysate Rigjallëron enzimat që parandalojnë dhe trajtojnë shenjat e plakjes dhe siguron një tonifikim të lëkurës tuaj.

- Xylose & Fruktooligosacharides Polisakaridi i prebiotikëve që ushqen probiotikët

Ekstrakt Anastatica Hierochuntica (Trëndafili i Jerikos) Një bimë e pabesueshme që lulëzon vetëm me një pikë uji në shkretëtirën e thatë, duke siguruar lagështi të qëndrueshme në lëkurë.

 Ekstrakt i frutave Solanum Melongena (Patëllxhan) Shumë e pasur me lupeol, ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar dhe përmirëson tonin e pabarabartë të lëkurës.

I përshtatshëm për lëkurë të thatë, normale, të yndyrshme dhe pa jetë, vija të holla, rrudha, ton dhe teksturë e pabarabartë

 

1. Përdorimi

Pasi të keni aplikuar një tonik ose esencë, masazhoni një sasi të bollshme në fytyrë dhe qafë. Ky produkt mund të përdoret në mengjes edhe në darkë

2. Përbërësit

Water, Lactobacillus Ferment, Propanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Anastatica Hierochuntica Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Xylose, Sucrose, Panthenol, Adenosine, Biosaccharide Gum-1, Tromethamine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Phytate, Tocopherol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Diphenyl Dimethicone, Triethylhexanoin, Ethylhexylglycerin, Fructooligosaccharides, Xanthan Gum, Carbomer, Citric Acid, Sodium Citrate, Disodium EDTA

  Rovectin Intense Biome Ampoule 30ml
  Rovectin Intense Biome Ampoule 30ml
  Rovectin Intense Biome Ampoule 30ml
  Rovectin Intense Biome Ampoule 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery