Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Rovectin Pore Care Refining LHA Ampoule 30ml

Çmimi fillestar
3,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,300 Lekë

Përmban 85% ekstrakt të ujit lule neroli për të ndihmuar në zbutjen dhe qetësimin e lëkurës me vetitë e saj anti-inflamatore. Gjithashtu përbërësit e tij për ndriçimin e lëkurës përfshihen për të ndihmuar në ndriçimin e njollave të errëta të shkaktuara nga njollat.

LHA (acide Lipohidroksi) jo vetëm që është një eksfoliant i shkëlqyer, por gjithashtu funksionon në mënyrë efektive në poret e bllokuara me sebum dhe pika të zeza. Për më tepër, niveli i pH i LHA është afër nivelit ideal të lëkurës (5.5), që ul rrezikun e acarimit ose një reaksioni alergjik kur aplikohet. LHA është aktive kryesisht në shtresën më të jashtme të keratinës së lëkurës, duke e bërë atë të sigurt dhe të butë për t'u përdorur. Me të njëjtin kapacitet si AHA dhe BHA, por me më pak rrezik acarimi të lëkurës dhe më pak efekte anësore, LHA po bëhet shpejt një alternativë popullore në shumë produkte për kujdesin e lëkurës në Evropë dhe Amerikën e Veriut. 

1. Përdorimi

Pas pastrimit dhe tonifikimit, aplikojeni një sasi për zonat problematike ose aplikojeni në të gjithë fytyrën.

2. Përbërësit

Citrus aurantium amara (bitter orange) flower water, propanediol, 1, 2-hexanediol, methylpropanediol, niacinamide, purified water, sodium hyaluronate, sodium hyaluronate crosspolymer, glutathione, hyaluronic acid, capryloyl salicylic acid, hyrolyzed hyaluronic acid, aloe barbadensis leaf extract, panthenol, carbomer, glycerin, raspberry ketone, hydroxyethyl urea, hydroxyethylcellulose, tromethamine, ethylhexyglycerin, allantoin, hydrolyzed glycosaminoglycans, butylene glycol, benzyl glycol, beta-glucan, hydroxypropyl cyclodextrin, disodium edta, ethanol (*Rovectin uses plant-based ethanol)

  Rovectin Pore Care Refining LHA Ampoule 30ml
  Rovectin Pore Care Refining LHA Ampoule 30ml
  Rovectin Pore Care Refining LHA Ampoule 30ml
  Rovectin Pore Care Refining LHA Ampoule 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery