Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Sesderma Sensyses Liposomal Hyaluronic 200ml

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,700 Lekë
Pastrim i fytyrës i përshtatur për nevojat e lëkurës tuaj. Një gjeneratë e re e solucioneve ujore liposomale për të pastruar, hequr make-up, balancuar dhe riparuar lëkurën.

Sensyses Hyaluronic është krijuar veçanërisht për lëkurën e dehidratuar ose lëkurën me rrudha, si dhe për ato të injektuara me acid hialuronik ose që dëshirojnë të zgjasin përfitimet e trajtimit. Kjo arrihet falë acidit hialuronik, silikonit dhe pantenolit.
PËRFITIMET
Eliminon papastërtitë e tretshme në ujë dhe të tretshme në vaj.
Ofron hidratim dhe qetëson 
Redukton tharjen, skuqjen dhe kruajtjen.
Furnizon vajra yndyrore esenciale (acid linoleik), duke rivendosur ekuilibrin e lipideve dhe duke forcuar barrieren
Përforcon sistemin mbrojtës natyral të lëkurës, duke e bërë atë më rezistente ndaj agresorëve të jashtëm, baktereve etj
Veprim ristrukturues falë silikonit organik.
Ndihmon në zgjatjen e përfitimeve të injeksioneve të acidit hialuronik.
1. Përdorimi

Pastroni lëkurën tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje, pavarësisht nëse keni qenë të grimuar apo jo. Ky është hapi i parë për të zbuluar një lëkurë të shëndetshme dhe të bukur.
Më pas, aplikoni trajtimin e rregullt ditën ose natën.

2. Përbërësit

AQUA, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ALCOHOL, CI17200, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, DISODIUM EDTA, LECITHIN, METHYLSILANOL MANNURONATE, PANTHENOL, PANTOLACTONE, PARFUM, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, POLYGLYCERYL-4 LAURATE/SEBACATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE/CAPRATE, RETINYL PALMITATE, SODIUM, CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, SORBIC ACID, TOCOPHEROL.

  Sesderma Sensyses Liposomal Hyaluronic 200ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery