Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Acglicolic Liposomal Serum 30 ml

Çmimi fillestar
5,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,000 Lekë
Acglicolic mund të përkufizohet si produkti i gjithanshëm kundër plakjes, por kjo është diçka që do ta kuptoni vetë që në aplikimet e para.

Acidi glikolik është një nga përbërësit më efektivë në luftën kundër plakjes. Serumi acglikolik është liposomal, prandaj nivelet e penetrimit janë të garantuara dhe arrijmë rezultate më të mëdha.

Ky është serumi kundër plakjes. Hidraton dhe krijon një efekt qetësues, i cili nxit rinovimin e qelizave duke reduktuar rrudhat e thella. Përveç kësaj, ai përfshin përbërës aktivë antioksidues dhe rinovues. Përdoreni atë si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje përpara kremit tuaj të zakonshëm dhe rezultatet nuk do të zgjasin shumë për t'u shfaqur në lëkurën tuaj. Ju do të dëshironi ta përdorni përsëri dhe përsëri!
PËRFITIMET
Hidraton në thellësi dhe krijon një shtresë në lëkurë, duke shmangur dehidratimin.
Përmirëson strukturën e lëkurës.
Rregullon hiperpigmentimin e lëkurës.
Rigjallëron lëkurën .
Veprim rinovues: eksfolon dhe stimulon qarkullimin e gjakut.
Ri-balancon përmes përbërësve aktivë qetësues, antioksidantë.
Rivendos dhe stimulon sintezën e kolagjenit .
1. Përdorimi

Aplikoni disa pika serum Acglicolic me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Një pipetë përmban sasinë e duhur .
Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Kombinoje atë me rutinën tuaj të rregullt , gjithmonë në lëkurë të pastër dhe pak para teksturave të kremit. Mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, GLYCOLIC ACID, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, HYDROGENATED POLYDECENE, CETETH-20, PROPANEDIOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ERYNGIUM MARITIMUM CALLUS CULTURE FILTRATE, ALCOHOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMMONIUM HYDROXIDE, ASCORBYL GLUCOSIDE, BENZYL SALICYLATE, BOSWELLIA SERRATA GUM, CARBOMER, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CERAMIDE NG, CERAMIDE NP, CETEARYL ALCOHOL, CHOLESTEROL, CYCLOHEXASILOXANE, DIPROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, ERGOTHIONEINE, ETHYLPARABEN, GLYCINE SOJA EXTRACT, HEXYL CINNAMAL, LECITHIN, LIMONENE, METHYLPARABEN, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PHYTOSPHINGOSINE, POLYSORBATE 20, PROPYLENE GLYCOL, PROPYLPARABEN, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Acglicolic Liposomal Serum 30 ml
  Sesderma Acglicolic Liposomal Serum 30 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery