Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Some By Mi Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml

Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi i ulur
2,000 Lekë

Some By Mi Retinol Intense Adavanced Triple Action Eye Cream
Provoni kujdesin intensiv për ndriçimin e zonave rreth syve përmes kremit të syve SOME BY MI!

-Përjetoni një kujdes efektiv, me pamje rinore përmes kremit #Retinoleye që përmban Glutathione dhe Acid Tranexamic, duke u fokusuar intensivisht në trajtimin e rrathëve të zinj të syve dhe rrudhave në atë zonë.

-Përfunduar me një test të përmirësimit total të rrudhave në palosjet nasolabiale, linjat glabellar dhe zonat rreth syve, ballit, buzëve dhe qafës, kështu që ju mund të ndjeni efektin e anti-rrudhës në vetëm 2 javë!

1. Përdorimi

Kremi të përdoret në rutinën e mbrëmjes në hapin e fundit të saj, pas tonerit, serumit dhe kremit hidratues të natës. në zonën rreth syve niseni aplikimin nga cepi i syrit duke e masazhuar lehtësisht. Nëse është hera e parë që e përdorni retinol, sugjerohet të niset dalëngadalë, duke e filluar 1 herë në javë derisa lëkura të mësohet dhe më pas me një frekuencë të përditshme. Mos e përdorni në të njëjtën rutinë me acide eksfoliuese (AHA, BHA, PHA, LHA etj,.). Gjithmonë në mëngjes të shoqërohet me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

2. Përbërësit

Water, Glycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Dimethicone, Polysorbate 60, Niacinamide, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Centella Asiatica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Piper Methysticum Leaf/​Root/​Stem Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Artemisia Capillaris Extract, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, BHT, Cyclopentasiloxane, Steareth-21, PEG-10 Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyacrylamide, Steareth-2, Isohexadecane, Carbomer, Hydroxyacetophenone, C13-14 Isoparaffin, Tromethamine, Palmitic Acid, Polyquaternium-51, Stearic Acid, Polysorbate 20, Retinol (0.1%), Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Myristate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hydroxyethylcellulose, Glycosyl Trehalose, Beta-Glucan, Glyceryl Polymethacrylate, Laureth-7, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Dipotassium Glycyrrhizate, Lecithin, Tocopherol, Pentylene Glycol, BHA, Myristic Acid, Tranexamic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Disodium Phosphate, Caprylyl Glycol, Collagen, Madecassic Acid, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Sodium Palmitoyl Proline, Leuconostoc/​Radish Root Ferment Filtrate, Asiatic Acid, Glutathione, Retinal, Madecassoside, Sodium Phosphate, Ferulic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Tetrahydropiperine, Phloretin, Arginine, Fragrance

  Some By Mi Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml
  Some By Mi Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml
  Some By Mi Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml
  Some By Mi Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery