Shko te informacioni mbi produktin
1 3

The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2% 30ml

Çmimi fillestar
1,200 Lekë
Çmimi fillestar
1,500 Lekë
Çmimi i ulur
1,200 Lekë

Acidi laktik është një acid alfa hidroksil që eksfolon lëkurën. Ky formulim 10% ofron eksfolim të butë dhe përmban Tasmanian pepperberry e njohur për të reduktuar shenjat e inflamacionit dhe ndjeshmërinë që shpesh shoqërohet me eksfolimin.


Gjithashtu përmban acidi hialuronik HA që forcon barrierën lipidike për të përmirësuar aftësinë e lëkurës për të tërhequr dhe mbajtur lagështinë.

Këshillohet edhe për të përdoret pasi keni përdour më parë Lactic acid 5 %

 

 

1. Përdorimi

Këshillohet të aplikohet vetëm në darkë dhe jo më shumë se 2-3 herë në javë . Shmangni kontaktin me sytë. Mos e shplani
Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni krem kundër diellit cdo 2 ore nëse jeni të ekspozuar në diell.

Mos e përorni acidin laktik nëse keni lëkurë të ndjeshme, ose të dëmtuar.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Lactic Acid, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Isoceteth-20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

  The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2% 30ml
  The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2% 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery