Shko te informacioni mbi produktin
1 6
 • Play video
 • Play video

Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml

Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,900 Lekë

Trajtim intensiv me Acid Hialuronik 30ml

Një serum inovativ i Acidit Hyaluronic, i krijuar për të dhënë shëndet dhe parandaluar shfaqjen e rrudhave dhe për të siguruar hidratim afatgjatë.

Ky serum HAPCA Filler është formuluar me 1% Primahyal Ultrafiller™, një gjeneratë e re e Acidit Hyaluronic, me karakteristika të krahasueshme me Derma Fillers. Ai depërton thellë në lëkurë për të ofruar përfitime super të shpejta në mbushjen e rrudhave. Ai gjithashtu promovon ruajtjen afatgjatë të hidratimit dhe reduktimin e thellë të rrudhave dhe rrit mbrojtjen antioksiduese të lëkurës, duke mbrojtur lëkurën nga ndotja dhe dëmtimi UV. A do të thotë ky ‘efekt flash’ që përfitimet e këtij Acidi Hyaluronik zhduken po aq shpejt sa duken? Patjetër që jo! Primalhyal Ultrafiller është në gjendje të nxisë depozita afatgjata të hidratimit brenda shtresave më të thella të lëkurës duke shkuar përtej thjesht reduktimit të shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave.


Formula plotësohet nga një përzierje 2% e Acidit Hialuronik të peshave të ndryshme molekulare, e cila është në gjendje të depërtojë në shtresat më të thella të lëkurës për ta rinovuar atë nga brenda dhe për të ofruar hidratim optimal të sipërfaqes duke ndihmuar në tërheqjen dhe ruajtjen e lagështisë.

Çfarë e bën këtë formulë kaq unike? PCA natriumi. Një pjesë e faktorëve natyralë hidratues të lëkurës, i njohur për fuqinë e tij hidratuese. Kjo do të thotë se tërheq dhe ruan ujin në qeliza, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar. Kombinuar me përzierjen e acidit hialuronik në formulë, ne mund të rrisim fuqinë e depërtimit dhe ruajtjes së acidit, duke e bërë atë të veprojë si një bllokues i lagështisë duke parandaluar kështu humbjen transepidermale të ujit (TEWL) dhe duke e mbajtur Acidin Hyaluronik në shtresat më të thella të lëkurës për të shmangur humbjen e tij.

 

1. Përdorimi

Përdoreni 2 herë në ditë, paradite dhe pasdite. Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër dhe të lagur. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.
KËSHILLË PRO: Aplikimi i HAPCA FILLER në lëkurë të lagur ndihmon në ruajtjen e lagështirës dhe rritjen e fuqisë së tij hidratuese.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Sodium PCA, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Acetylated Hyaluronate, Beta-Glucan, Phospholipids, Sphingolipids, Plankton Extract, Ceramide NG, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Squalane, Pullulan, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Carbomer, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Silica, Triethanolamine, Sorbitan Oleate, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

  Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml
  Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml
  Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml
  Theramid Anti-Wrinkle & Hydrating HA treatment Hapca Filler 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery