Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Youth Lab City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 40ml

Çmimi fillestar
4,750 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,750 Lekë

City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 është një krem ​​ditor inovativ, jo vajor, për të riparuar dhe mbrojtur nga 5 faktorë që shkaktojnë dëmtime të qelizave  dhe çojnë në plakje të parakohshme, të tilla si: drita blu nga pajisjet elektronike, ndotja e ajrit, IR dhe UVA / UVB.

Kjo formulë hidratuesejo vajore, me filtra 100% minerale për mbrojtjen nga dielli, krijon një film të padukshëm mbrojtës dhe lë një ndjesi jashtëzakonisht të lehtë që zgjat gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, është i përshtatshëm për zonën e syve (përveç kapakëve të syve).

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Jo komedogjen. Pa paraben dhe gluten.
 • Nuk është testuar në kafshë.
1. Përdorimi

Vendosni çdo ditë një sasi të mjaftueshme në lëkurë të pastër, fytyrë, qafë dhe dekolte.Përsëriteni aplikimin para ekspozimit në diell, pas djersitjes ose notit.

2. Përbërësit

Aqua, Dimethicone, Zinc Oxide, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, PEG-12 Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris (trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Undecane, Tridecane, C13-15 Alkane, Betaine, Hexyl Laurate, Polymethylsilsesquioxane, Parfum, Sodium Chloride, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tapioca Starch, Propanediol, Tropaelum Majus Flower / Leaf / Stem Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Biosaccharide Gum-4, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cellulose Acetate Propionate, Polyhydrostearic Acid, Methicone, PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylxyethyl Dimethicone, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone / PEG 10-15 Crosspolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

  Youth Lab City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 40ml
  Youth Lab City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 40ml
  Youth Lab City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 40ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery