Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Youth Lab Dark Spot Remover Serum 30 ml

Çmimi fillestar
5,950 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,950 Lekë

Duke përdorur përbërësit aktivë më inovatorë, Youth Lab sjell serumin e ri për heqjen e njollave të errëta, një formulë e fuqishme për zbardhjen e ngjyrës së lëkurës me veprim të provuar klinikisht.

Dark Spot Remover është një serum intensiv i fytyrës që synon të parandalojë dhe reduktukton pamjen e njollave të errëta, duke përfshirë format e vështira për t’u trajtuar, të tilla si njolla kafe që nuk janë përgjigjur ndaj trajtimeve të mëparshme dhe shenjat pas akneve, çngjyrosjet, tonin e pabarabartë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Eksfolon butësisht dhe heq qelizat e sipërfaqes së lëkurës për të rritur shpejt shkëlqimin natyral të saj. Korigjon dhe parandalon formimin e njollave të reja dhe hiperpigmentimet (të lidhura me ekspozimin në diell, aknet, plakjen, çrregullimet hormonale etj.), ndërsa zbulon shkëlqimin, qartësinë dhe tonin e njëtrajtshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Ka një strukturë të lehtë dhe përthithet shpejt, pa lënë ndjesi vajore.

 • I testuar dermatologjikisht
 • Jo fagozogjen
 • Pa parabene dhe gluten.
 • I pa testuar në kafshë
 • I përshtatshëm për veganët

Përbërësit kryesorë

 • Peptidi bio-mimetik për Melasmën me shënjestrim të dyfishtë, për parandalimin dhe riparimin e pigmentimit të lëkurës.
 • Acidi Tranexamik një nga përbërësit kryesorë për zbardhjen e lëkurës me veprim zbardhues. Kontribuon në mënyrë aktive në rregullimin e sintezës së melaninës. Në të njëjtën kohë ka veprim antiinflamator, duke rregulluar prodhimin e interleukinës dhe prostaglandinës.
 • Acid L-Askorbik i Stabilizuar me veti të shkëlqyera antioksidante, funksionon si një pastrues i radikaleve të lira në lidhje me rrezatimin UVA & UVB, duke nxitur prodhimin e kolagjenit.
 • Acidi glikolik normalizon procesin e eksfolimit të lëkurës, duke ndihmuar kështu në zbehjen e njollave.
 • Ekstrakt i rrënjës së shafranit të Indisë, një përforcues i shkëlqimit që punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe për të ndriçuar pamjen e njollave të errëta kokëforta, ndërsa rregullon shprehjen e tirozinazës.
1. Përdorimi

Rekomandohet për përdorim të përditshëm, kryesisht në darkë pas pastrimit, duke e aplikuar në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Ndiqni aplikimin me një hidratues, siç është kremi Brightening Vit-C Gel Cream. Për rezultate më të mira mund të aplikohet edhe gjatë ditës, por kërkohet përdorimi i mëpasshëm i një kremi mbrojtës ndaj diellit me mbrojtje shumë të lartë, si kremi i ditës City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+). I përshtatshëm për t’u përdorur para make up-it, pasi formula e tij jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse përthithet shpejt dhe nuk lë mbetje në lëkurë.

2. Përbërësit

Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glycolic Acid, Glycerin, Tranexamic Acid, Methyl Gluceth-20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Pentasodium Tetracarboxymethyl Acetylhydroxyprolyl Dipeptide-12, Pentasodium Tetracarboxymethyl Dipeptide-51, Allantoin, Tetrahydrocurcumin, Parfum, Polyquaternium 10, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, 1,2-Hexanediol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Metabisulfite, Citronellol, Limonene, Linalool

  Youth Lab Dark Spot Remover Serum 30 ml
  Youth Lab Dark Spot Remover Serum 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery