Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Youth Lab Hydro Cloud Oil-Free Water Gel 50ml

Çmimi fillestar
4,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,100 Lekë

Një krem ​​xhel i formuluar pa vaj për fytyrën, i cili ofron hidratim 24-orësh, duke lehtësuar lëkurën nga shenjat e dehidrimit, ndërsa mbron nga agresorët e mjedisit (ndotësit, tymi etj.) Mbron nga thatësia, dehidratimi dhe ashpërsia e lëkurës.

Falë strukturës së tij të lehtë, të këndshme, dhe aromës tërheqëse, i jep lëkurës një ndjesi të qëndrueshme freskie.

 • Ofron hidratim intensiv: I jep hidratim të menjëhershëm dhe afatgjatë të gjitha niveleve të lëkurës. Falë prebiotikut natyral, me veprim të ngjashëm me vitaminën D dhe gjalpin shea, lëkura është më të lëmuar, më e re dhe e rinovuar.
 • Ofron elasticitet dhe forcon barrierën epidermale dhe mbështetjen e funksioneve bazë të NMF (faktorit natyral hidratues të lëkurës): Kombinimi i aminoacideve dhe përbërësve biomimetikë të NMF dhe prebiotikut natyral që aktivizon prodhimin e vitaminës D, kontribuojnë në rikthimin e elasticitetit, butësisë dhe pamjes rinore të lëkurës.
 • Mbron nga ndotësit e mjedisit dhe stresi oksidativ: Përzierja e aminoacideve dhe inositolit, rrisin mbrojtjen kundër stresit oksidativ dhe dëmtimit të shkaktuar nga rrezatimi UV, duke kontribuar kështu në detoksifikimin e lëkurës. Forcon mbrojtjen kundër sulmeve të jashtme.

I përshtatshëm për të gjitha moshat dhe llojet e lëkurës, madje edhe për të ndjeshmen.

I testuar dermatologjikisht. Pa parabene dhe gluten.

I përshtatshëm për veganët.

1. Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes (dhe mbrëmje) në zonën e fytyrës dhe qafës, duke shmangur zonën e syve.
Krem ideal si bazë për make up.

2. Përbërësit

Aqua, Glycerin, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Fructooligosaccharides, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Serine, Proline, Inositol, Arginine, Histidine, Betaine, Calcium Lactate, PCA, Parfum, Lauryl PEG-10 Tris (Trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Tocopherol, PEG-12 Dimethicone / PPG-20 Crosspolymer, Stearyl Dimethicone, Octadecene, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Coumarin, Geraniol, Linalool

  Youth Lab Hydro Cloud Oil-Free Water Gel 50ml
  Youth Lab Hydro Cloud Oil-Free Water Gel 50ml
  Youth Lab Hydro Cloud Oil-Free Water Gel 50ml
  Youth Lab Hydro Cloud Oil-Free Water Gel 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery